James Blunt

James Blunt vlastním jménem James Hillier-Blount je britský zpěvák, který se dostal do podvědomí široké společnosti jamesv roce 2005, kdy vydal své první album Back To Bedlam, ze kterého pochází jeho nejslavnější hit You´re Beautiful. Styl jeho hudby bývá někdy ozančován jako směs jazzu, rocku a soulu. Před zahájením pěvecké kariéry působil jako voják v britské amrádě a dokonce sloužl i v Kosovu. Zajímavé je, že mu k úspěchu paradoxně pomohly reklamy na telefonní operátory. Díky nim, se stal slavným sigl High v Itálii a u nás použila společnost T-mobile jeho hit Wisemen. Opravdový průlom v kariéře nastal až se singlem You´re Beautiful, který zařadil celé CD na nejvyšší místo žebříčku.

Celosvětový úspěch mu přinesla druhá deska z roku 2007 All The Lost Souls, které se prodalo více jak 5 milionů kusů a znamenala i řadu hudebních ocenění. James si díky ní odnesl dvě ceny Brit Awards, dvě World Music Awards, dvě ceny MTV, jednu evropskou hudební cenu a pět nominací na Grammy.

Zůstává však nohama na zemi a díky vojenské minulosti je činný i v oblasti charity. Pomáhá nadačnímu fondu Doctors Without Borders podporující a financující humanitární lékařkou pomoc a zajímá jej i ekologie, kde spolupracuje s nadací Friends of the Earth.

Rubriky